Ołtarzowi prezydent i minister

Zastępca Naczelnego

Foto za YT

Jeden z ołtarzy usytuowanych na trasie procesji Bożego Ciała w podkrakowskich Krzeszowicach stanął przy kamienicy, w której mieści się biuro poselskie pochodzącego z tego miasta ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka – poinformował portal krzeszowiceone.pl

Nie byłoby w tym nic dziwnego ani zdrożnego, gdyby nad ołtarzem z wizerunkiem Chrystusa nie znalazły się wyborczy baner prezydenta Andrzeja Dudy i szyld biura poselskiego Adamczyka.

Wymowną fotografię zamieścił na swoim profilu poseł Koalicji Obywatelskiej Aleksander Miszalski retorycznie pytając „do kogo modlą się uczestnicy procesji Bożego Ciała w Krzeszowicach?”.

Na swój twitterowy profil zdjęcie z ołtarzem wrzucił też były minister w rządzie PiS, Janusz Kaczmarek przytaczając pierwsze przykazanie: <Nie będziesz miał cudzych bogów przede Mną>”

– czytamy na stronie https://krzeszowiceone.pl/

Faktycznie, niezbyt zręcznie to wyszło. A wystarczyło przecież na czas procesji zdjąć i baner, i szyld. Komuś zabrakło jednak wyobraźni.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.