Coronapedofilia

Zastępca Naczelnego

Według informacji podanych przez BBC służby policyjne na całym świecie alarmują, że w sieci wzrosło zapotrzebowanie na treści pedofilskie w trakcie pandemii koronawirusa – poinformowała Fronda.

Od marca do kwietnia liczba zgłoszeń na temat takich materiałów wzrosła aż dwukrotnie. Duża część ofiar pochodzi z Filipin.

Ofiarami pedofilów padają dzieci w wieku 12 i mniej lat, a w dwóch trzecich przypadków przestępcami są rodzice lub bliscy krewni ofiar. Hiszpańska policja poinformowała, że zgłoszenia filmów o treści pedofilskiej wzrosła o ponad 20 proc. od momentu wprowadzenia kwarantanny. W Danii potroiła się liczba prób dotarcia do tego typu materiałów”

– czytamy we Frondzie.

Eksperci alarmują, że w związku z zamknięciem szkół i z większą obecnością dzieci w internecie zwiększa się ryzyko groomingu, czyli nagabywania ich i zaprzyjaźniania się z nimi w celu późniejszego wykorzystania seksualnego.

Paula Hudson z australijskiej policji federalnej powiedziała BBC, że odkryto wiele forów poświęconych wykorzystywaniu dzieci w związku z Covid-19.

Przerażający proceder ma miejsce na Filipinach, gdzie dzieci są trzymane w niewoli i poddawane przemocy przed kamerami, za oglądanie czego płacą klienci w krajach Zachodu. Według informacji Międzynarodowej Misji Sprawiedliwości na Filipinach połowa dzieci uratowanych z niewoli ma 12 lat lub mniej”

– napisano w portalu.

BBC nie podała żadnego przykładu z Polski, ale nie da się wykluczyć, że są takie przypadki. Dlatego Fronda apeluje do rodziców o zwiększenie czujności, ponieważ jeżeli pedofilski proceder przybrał na sile na całym świecie, to można podejrzewać, że zwyrodnialcy podobne działania mogą prowadzić również w naszym kraju. Aby nie pozwolić skrzywdzić naszych dzieci trzeba je ostrzegać przed zagrożeniami pojawiającymi się w sieci.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte