Łapówka za zwolnienie z kwarantanny

Zastępca Naczelnego

Dzielnicowy policji z powiatu lwówieckiego został aresztowany pod zarzutem przyjęcia łapówki w wysokości 200 euro w zmian za załatwienie zniesienia przymusowej izolacji dla jednej z rodzin, za co grozi mi do 10 lat więzienia – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Mariusz S. poświadczył nieprawdę w notatkach urzędowych wskazując w nich między innymi, że mężczyzna wykonał na terenie Niemiec test na obecność COVID-19 i uzyskał wynik negatywny, co miało skutkować zwolnieniem go oraz jego rodziny z obowiązku kwarantanny”

– powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Tomasz Czułowski.

Policjant jest również podejrzany o to, że domagał się od innego z mieszkańców powiatu lwóweckiego objętego kwarantanną łapówki w kwocie 1,5 tys. zł. W zamian S. oferował, że nie nałoży na niego kary za zmianę miejsca pobytu; oferował mu też pomoc w zniesieniu obowiązku kwarantanny”

– czytamy w depeszy Polskiej Agencji Prasowej.

Podejrzany obiecując załatwienie spraw powoływał się na wpływy w Straży Granicznej oraz sanepidzie”

– dodał prokurator Czułowski.

Dzielnicowy przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte