Słowacki miłośnik garncarstwa przeszedł przez „zieloną granicę”

Zastępca Naczelnego

Fot. Nadbużański OGP

500 złotych kary zapłacił Słowak, który nielegalnie przekroczył granicę z Polską w okolicy Witowa w poszukiwaniu gliny – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Zatrzymany przez patrol funkcjonariuszy placówki Straży Granicznej w Zakopanem oraz żołnierzy 6. Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa 23-letni kierowca terenówki tłumaczył im, że jest amatorem garncarstwa”

– powiedziała PAP Justyna Drożdż z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią, granicę polsko-słowacką można przekraczać tylko w Chyżnem w Małopolsce oraz w Barwinku na Podkarpaciu. Słowak został ukarany mandatem w kwocie 500 zł, a następnie strażnicy odtransportowali go do drogowego przejścia granicznego Chyżne – Trstena. Słowackie służby skierowały go na kwarantannę”

– czytamy w depeszy Polskiej Agencji Prasowej.

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.