Kraków dba o bezdomnych

Zastępca Naczelnego

W nocy z piątku na sobotę dwa zespoły pielęgniarsko-lekarskie w asyście strażników miejskich odwiedziły w ciągu 11 godzin 62 miejsca w Krakowie, w których przebywają bezdomni udzielając pomocy 40 osobom – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Była to pierwsza w tym roku tego rodzaju nocna pomoc dla bezdomnych. Współpracę w tym zakresie członkowie Fundacji Przystań Medyczna nawiązali ze Strażą Miejską w ubiegłym roku”

– czytamy w depeszy PAP.

Zazwyczaj osoby bezdomne nie chcą pomocy, a ostatniej nocy bardzo chętnie z niej korzystały. Nie wiemy, z czego to wynika. Coś się zmieniło. Wielu z odwiedzonych miało problemy z nogami. Chętnie mówili, co ich boli i przyjmowali pomoc”

– powiedziała PAP uczestniczka akcji Edyta Ćwiklik ze Straży Miejskiej.

Starszy mężczyzna zajmujący pustostan przy ulicy Sołtysowskiej został przewieziony do noclegowni przy ulicy Makuszyńskiego.

Pan miał bardzo wysokie ciśnienie, słaniał się na nogach. Strażnicy wraz medykami nakłaniali go, żeby zgodził się na przewiezienie w ciepłe miejsce. Początkowo odmawiał, ale po namyśle zgodził się”

– wyjaśniła Ćwiklik w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Oby jak najczęściej przeprowadzane były takie akcje, w których można uratować życie bądź zdrowie wielu ludziom poszkodowanym przez los lub siebie samych.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte