Sporo pracy przed Prezydentem RP

Zastępca Naczelnego1

Przewaga Andrzeja Dudy nad pozostałymi kandydatami do prezydentury jest stała i ogromna, można ją nawet określić jako przygniatającą.

Nie znaczy to jednak, że ma on już zapewnioną reelekcję. Jeżeli będzie potrzebna druga tura, a znajdzie się w niej Władysław Kosiniak-Kamysz, który jest dobrze postrzegany przez większość elektoratu opozycji, obecna głowa państwa stanie przed poważnym wyzwaniem.

Gdyby nie potworne zamieszanie wokół tych wyborów i niespodziewane zawirowania w obozie władzy, Duda mógłby być spokojny o ponowny wybór. To, co dzieje się w ostatnich tygodniach negatywnie wpływa na jego szanse i zmusza go do wykonania sporej pracy. Murem musi też stanąć za nim cała Zjednoczona Prawica, oddając mu do dyspozycji swoje struktury oraz wykazując się twórczymi pomysłami.

W czasie pandemii koronawirusa, kiedy do minimum ograniczono spotkania z wyborcami, które są bardzo dużym atutem aktualnego Prezydenta RP, musi on razem ze swoim sztabem znaleźć nowatorskie, sugestywne i skuteczne metody pozyskiwania zwolenników spoza tzw. żelaznego elektoratu.

Sondaże nie powinny uśpić tego, kto w nich góruje, bo przebudzenie może być dlań bolesne.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

  1. Dynak Mirosław
    | ID: 166bcc97 | #1

    Takiego Prezydenta jakim jest Andrzej Duda Polsce potrzeba…na kolejne 5 lat…

Komentarze są zamknięte