Pycha kroczy przed upadkiem. Co łączy Pawła Tanajno z Januszem Korwin-Mikke?

Zastępca Naczelnego

Paweł Tanajno urodził się w 1975 roku w Warszawie. Wychowywał się na Woli, skąd później wyjechał do Torunia na studia. Jest absolwentem na kierunku zarządzanie. Później związał się z Platformą Obywatelską, skąd przeniósł się do Ruchu Palikota. Z partią Janusza Palikota zakończył współpracę w 2011 roku w związku nieprawidłowościami finansowymi klubu. Od 2012 roku Paweł Tanajno był związany z Demokracją Bezpośrednią, gdzie pełnił funkcję rzecznika prasowego. W latach 1995-2004 kandydat Demokracji Bezpośredniej prowadził sklep Sferis ze sprzętem komputerowym. (…) W wyborach samorządowych w 2018 roku został pełnomocnikiem wyborczym KWW Odkorkujemy Warszawę. RiGCz. Tanajno. Hawajska+, co przyniosło mu niemałą sławę. Był kandydatem na prezydenta Warszawy. W 2019 roku znalazł się na liście Kukiz’15 w wyborach do parlamentu Europejskiego, niestety nie odniósł sukcesu – tak opisuje internetowe wydanie „Super Ekspressu” sylwetkę wodza niedawnego protestu „przedsiębiorców” pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów RP i kandydata w wyborach prezydenckich.

Protest, który nakręcił Tanajno swoim udziałem w debacie prezydenckiej w TVP przejdzie do annałów. Oto grupka dziwnych, „smutnych” „przedsiębiorców” stawiła się na wezwanie byłego kolegi partyjnego Anny Grodzkiej (dawniej Krzysztofa Bęgowskiego) i stwarzając realne zagrożenie dla mieszkańców gremialnym brakiem maseczek ochronnych w czasie pandemii … zapragnęła – niczym czerwona horda szturmująca Pałac Zimowy w 1917 roku – pokazać „burżuazji” z PiS, że pogoni premiera Mateusza Morawieckiego z KPRM. „Miasteczko przedsiębiorców 1.0” postawione w Alejach Ujazdowskich zostało szybko jednak zlikwidowane. Prawdziwy „wódz” jednak się nie poddaje lub poddaje się ostatni! Kojarzę, że gdy pewnien pucz w stolicy piwa i późniejszym symbolicznym miejscu dla pewnej totalitarnej partii nie spełnił nadziei wodza grupki zapaleńców z dawnej DAP … ten wspomniany lider napisał swój manifest, knując przy tym w odosobnieniu … jak antydemokratyczna partia ma zdobyć demokratycznie władzę. Nie wiadomo czy Paweł Tajano coś epokowego napisał, gdy był rzekomo trzymany w radiowozie pod Legionowem, ale wiadomo, że 8 maja postanowił zorganizować „protest przedsiębiorców 2.0”.

 

Tu nastąpiła sensacja! Znany z oryginalności polityk, mistrz brydża i rzekomo przeciwnik „socjalistów” oraz „socjalizmu”, Janusz Korwin-Mikke … przybył pod Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina, aby swoją „sławą” wesprzeć protest, w którym brali udział „przedsiębiorcy” Tanajny. Na tym samym proteście brylował też poseł Grzegorz Braun, któremu tym razem lewackie poglądy zebranych najwyraźniej nie przeszkadzały. Wytoczyli się zatem ludzie nowego wodza skrajnej lewicy przed PKiN ze swoich luksusowych aut. Nie wiadomo, czy czuli się wówczas „pokrzywdzeni”, bo przez epidemię koronawirusa SARS-CoV-2 nie były to tegoroczne modele aut, o których śnią zwykli Kowalscy … ale tak de facto powstał doraźny sojusz założyciela UPR/WiP/KNP/KORWiN Janusza Korwin-Mikkego i byłego polityka Ruchu Palikota. Każdy sobie raczej przypomina płomienne ataki Janusza Palikota i jego partyjki na tradycję, wiarę i Kościół katolicki. Co zatem na proteście pod PKiN robił Korwin-Mikke? Czy obnażył właśnie program Konfederacji – za wszelką cenę zwalczać PiS? Nie ważne z kim, ważne … aby „dokopać” Jarosławowi Kaczyńskiemu? Być może w jego mniemianiu to była jakaś nowa formuła promocji własnego kandydata w wyborach prezydenckich Krzysztofa Bosaka? Któż jednak zrozumie JKM … Raz chwali Putina, a raz gani. Janusz Korwin-Mikke jednak ma wiele swoich oryginalnych pomysłów, np. na hukową tresurę psa.

Niedawno w wywiadzie dla DoRzeczy.pl ogłosił nawet swoje poglądy na temat aborcji:

(…) kobieta nie może być szantażowana przez mężczyznę, aby dokonała aborcji. Niedopuszczalnym jest, aby partner mówił do swojej dziewczyny „Słuchaj, musisz dokonać aborcji”- ocenił polityk. Zaraz potem stwierdził, że gdyby zalegalizowano aborcję, liczba tego typu zabiegów „na pewno byłaby mniejsza”.

W ocenie jednego z liderów Konfederacji, w dyskusji na temat aborcji problem jest inny – chodzi bowiem o „ustalenie, kogo uznajemy za człowieka”.

Jeżeli kobieta nosi w sobie potworka, to nie może go obejmować ochrona gatunku ludzkiego”

– stwierdził Janusz Korwin-Mikke.

W czasie ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego, legendarny działacz Konfederacji Polski Niepodległej, Adam Słomka publicznie apelował, aby Konfederacji Wolność i Niepodległość Janusza Korwin-Mikkego nie utożsamiać z dorobkiem Konfederacji Polski Niepodległej, bo ani on, ani działacze KPN nie byli i nie są prorosyjscy. Są i były przecież różne konfederacje, np. targowicka.

No właśnie …

 

Paweł Czyż *

Paweł Czyż/YT

 

* były asystent posłów Konfederacji Polski Niepodległej II i III kadencji Sejmu RP, były przewodniczący Rady Krajowej Stowarzyszenia „Młodzi Konfederaci”. Dzisiaj redaktor naczelny NGO oraz rzecznik prasowy Zarządu Głównego Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr. Bogusława Rogalskiego.

 

 

 

Komentarze są zamknięte