Łzy Hołowni

Zastępca Naczelnego1

Szymon Hołownia/YT

Nic lepiej nie oddaje obecnego stanu opozycji jak płaczący kandydat na Prezydenta RP Szymon Hołownia. Mówiąc w materiale wyborczym o Konstytucji, którą przywróci Polakom, kiedy będzie nimi rządził tak się wzruszył, że z oczu popłynęły mu łzy.

Oto jest właśnie nasza opozycja: płaczliwa, niezborna, pozbawiona energii, nie wierząca w możliwość pokonania Andrzeja Dudy mimo buńczucznych zapewnień, że nakryje go czapkami. Jej brak wyrazistości programowej, nieudolność medialną i niezdolność do porwania za sobą tłumów znakomicie oddaje szlochający Hołownia.

Mówiąc w kategoriach sportowych, wszyscy opozycyjni kandydaci do najwyższego urzędu w państwie powinni jeden po drugim rzucić na ring białe ręczniki, a potem skryć w nich zapłakane twarze przegranych z kretesem kiepskich polityków.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

  1. Dynak Mirosław
    | ID: 6f147d29 | #1

    Przede wszystkim trzeba mieć prawdziwą wiedzę historyczną na przestrzeni wieków, widzieć zagrożenia i dobre strony Narodu. Mieć poczucie wartości Narodowej, wartości własnej i misji jaka spoczywa na tym urzędzie…Historia kołem się toczy poprzez pokolenia, wieszcze, prorocy, pisarze, piszą o mesjanizmie Narodu Polskiego, opartym przecież na faktach…A tu nie dociera nic…Czy to jest Naród…epoki i autorytetu Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida. Czy to jest Naród potomków targowicy…Czemu nie promujemy Prorockich wizji i wierzeń, zrywu Narodu Polskiego takich autorytetów moralnych, religijnych jak Kardynał August Hlond, Kardynał Stefan Wyszyński, Błogosławiony Ks. Jerzy Popiełuszko, św. Jan Paweł II Papież…a wcześniej Ks. Piotr Skarga…św. Andrzej Bobola, św. Maksymilian Maria Kolbe…św. Faustyna Kowalska, czy akuszerka Stanisława Leszczyńska z Niemieckiego Obozu Śmierci (Auschwitz nazwa Niemiecka podczas okupacji) Polska nazwa Oświęcim i wiele, wiele innych wspaniałych Polek i Polaków, autorytetów i wzorów dla nas potomnych…

Komentarze są zamknięte