Chamski atak na sołtysa

Zastępca Naczelnego

Nieznany sprawca zniszczył drzwi domu sołtysa wsi Sulęcinek w Wielkopolsce, ponieważ nie chciał on podać adresu mieszkańca, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Wandal. obrzucił drzwi jajkami i umieścił na nich wulgarny napis nazywając sołtysa oszustem i kłamcą.

W historii Sulęcinka nie było tak haniebnego i jednocześnie tchórzliwego czynu. Kiedy w ekspresowym tempie rozniosło się po sołectwie, że jeden z mieszkańców Sulęcinka jest zakażony koronawirusem, z niezrozumiałych dla nas powodów na sołtysa Sulęcinka Mateusza Ciołka wylała się fala hejtu i agresji. Powodem była niemożność ujawnienia danych osobowych zakażonej osoby. Kulminacja natomiast, akt wandalizmu dotykający bezpośrednio Sołtysa i jego rodzinę. Życzymy zdrowia osobie chorej i jej najbliższym. Natomiast osobie (osobom), która była autorem debilnych napisów na drzwiach życzymy powrotu do człowieczeństwa i odkupienia swoich przewinień. Mamy nadzieję, że sprawca (sprawcy) zgłoszą się z przeprosinami do Sołtysa, a w ramach rekompensaty popracują na rzecz Sołectwa”

napisali w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych członkowie Rady Sołeckiej wsi Sulęcinek w Wielkopolsce (cytat za PAP).

Podkreślili, że takie zachowanie jest karygodne i świadczy. o braku zrozumienia sytuacji. Swoim oświadczeniem postanowili dać wyraz poparcia dla działań sołtysa oraz zapewnić go o wsparciu. Zaapelowali także do mieszkańców o informacje i pomoc w ustaleniu sprawcy.

Sołtys Sulęcinka powiedział Radiu Poznań, że w związku z zachowaniem wandala odczuł strach.

Nigdy wcześniej nie spotkała mnie taka sytuacja. Po prostu szok. Nie spodziewałem się, że coś takiego może w ogóle mieć miejsce”

– dodał.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte