Pod takim hasłem wystartowała inicjatywa psychologów z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, która ma pomóc osobom szczególnie ciężko przeżywającym izolację społeczną w okresie pandemii koronawirusa – poinformowała Polska Agencja Prasowa.
Zdaniem naukowców przelanie myśli na papier lub opisanie ich za pomocą komputera może pomóc w radzeniu sobie z negatywnymi uczuciami, w tym z depresją.
Listy można słać na adres specjalnej skrzynki: [email protected] lub przez formularz, do którego link dostępny jest pod adresem: https://psychologia.uj.edu.pl/kwarantanna/listy-do-kwarantanny. Pod listami można się podpisać imieniem i nazwiskiem, inicjałami, pseudonimem, można też pozostać anonimowym”
– czytamy w depeszy PAP.
Będą je czytać eksperci z Instytutu Psychologii UJ udzielając odpowiedzi na wybrane wątki i myśli w poniedziałki i w piątki na stronie internetowej: https://psychologia.uj.edu.pl/kwarantanna/listy-do-kwarantanny.
W tym samym miejscu, w zakładce „Kwarantanna”, można znaleźć informacje gdzie szukać pomocy, jak radzić sobie ze stresem, a także propozycje zajęć dla dzieci w warunkach domowych.
Dla naukowców, szczególnie tych na początku kariery, stworzona została specjalna podstrona Instytutu, gdzie zgromadzono materiały poświęcone prowadzeniu badań w czasie pandemii”
– napisano na stronie Polskiej Agencji Prasowej.
Jerzy Bukowski*
*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju
A dlaczego listy nie będą czytane we wtorki, środy i czwartki…co w tych dniach…jeśli komuś bardzo będzie potrzebna pomoc właśnie w te dni…