„Listy do kwarantanny”

Zastępca Naczelnego1

Fot. za uj.edu.pl

Pod takim hasłem wystartowała inicjatywa psychologów z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, która ma pomóc osobom szczególnie ciężko przeżywającym izolację społeczną w okresie pandemii koronawirusa – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Zdaniem naukowców przelanie myśli na papier lub opisanie ich za pomocą komputera może pomóc w radzeniu sobie z negatywnymi uczuciami, w tym z depresją.

Listy można słać na adres specjalnej skrzynki: [email protected] lub przez formularz, do którego link dostępny jest pod adresem: https://psychologia.uj.edu.pl/kwarantanna/listy-do-kwarantanny. Pod listami można się podpisać imieniem i nazwiskiem, inicjałami, pseudonimem, można też pozostać anonimowym”

– czytamy w depeszy PAP.

Będą je czytać eksperci z Instytutu Psychologii UJ udzielając odpowiedzi na wybrane wątki i myśli w poniedziałki i w piątki na stronie internetowej: https://psychologia.uj.edu.pl/kwarantanna/listy-do-kwarantanny.

W tym samym miejscu, w zakładce „Kwarantanna”, można znaleźć informacje gdzie szukać pomocy, jak radzić sobie ze stresem, a także propozycje zajęć dla dzieci w warunkach domowych.

Dla naukowców, szczególnie tych na początku kariery, stworzona została specjalna podstrona Instytutu, gdzie zgromadzono materiały poświęcone prowadzeniu badań w czasie pandemii”

– napisano na stronie Polskiej Agencji Prasowej.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

  1. Dynak Mirosław
    | ID: 45182c6c | #1

    A dlaczego listy nie będą czytane we wtorki, środy i czwartki…co w tych dniach…jeśli komuś bardzo będzie potrzebna pomoc właśnie w te dni…

Komentarze są zamknięte