O połowę mniej za akademik

Zastępca Naczelnego

Fot. za bg.agh.edu.pl

Na prośbę rady samorządu studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie władze rektorskie zdecydowały o obniżeniu o 50 procent opłat dla wszystkich, którzy wyjechali z akademików z powodu pandemią koronawirusa – poinformowała Polską Agencję Prasową rzeczniczka uczelni Anna Żmuda-Muszyńska.

Zniżka ta przysługuje osobom, które opuściły dom studencki na co najmniej siedem dni z rzędu i obowiązuje od 1 kwietnia włącznie. Termin opłat za kwiecień został też przesunięty na 31 maja. Z początkiem maja ukaże się oświadczenie upoważniające do naliczenia obniżonej opłaty”

– czytamy w depeszy PAP.

Podobne plany obniżek mają także inne polskie szkoły wyższe.

Opłata za akademik dla osób otrzymujących stypendium socjalne w zwiększonej wysokości z tytułu zamieszkania w domu studenckim nie może być niższa niż 200 zł”

– napisała Polska Agencja Prasowa.

Ciekawe, jak zachowają się w finansowej materii właściciele kwater wynajmowanych nieobecnym w nich przez dłuższy czas nie ze swojej winy studentom.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte