Koronawirusowa nagana

Zastępca Naczelnego

Andrezj Hawranek/TT

Krakowski radny Koalicji Obywatelskiej i zarazem kierownik Oddziału Administracyjnego Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w tym mieście Andrzej Hawranek został ukarany naganą przez szefa Sanepidu Jarosława Foremnego za wpis na Twitterze o tym, że zabrakło odczynnika do wykonywania badań na obecność koronawirusa – poinformował portal KrKNews.

Mimo że podaną przez niego informację potwierdziła później rzeczniczka WSSE Dominika Łatak-Glonek, Hawranek dostał naganę.

Ta nieprawdziwa informacja nie tylko godzi w dobre imię Pracodawcy, ale wywołała szeroki negatywny oddźwięk i zbędny niepokój u szeregu obywateli” 

– napisał Foremny do Hawranka (cytat za portalem).

W piśmie mowa jest także o wcześniejszej decyzji, że informacje związane z bezpieczeństwem epidemiologicznym może przekazywać tylko szef Sanepidu lub osoba przez niego upoważniona, radny zlekceważył więc polecenie służbowe.

Hawranek odwołał się od decyzji o naganie i napisał na Twitterze:

Uważam, że wszyscy obywatele naszego kraju mają prawo do informacji, zastraszyć i zakneblować obecnej władzy się nie pozwolę!!!”

KrKNews przypomina, że Jarosław Foremny został szefem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, gdy do władzy doszła Zjednoczona Prawica.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte