Rząd poluzował restrykcje. Czy w czasie Wielkanocy pójdziemy do kościołów?

Zastępca Naczelnego1

Foto za chadecy.pl

Czyżby nowe, obowiązujące od dziś zakazy miały potrwać tylko 12 dni? Przypomnijmy, że od 1 kwietnia obowiązują zaostrzone regulacje dotyczące m.in. poruszania się nieletnich, odstępów jakie musimy zachować na zewnątrz czy liczby osób w sklepach spożywczych. Tymczasem z rozporządzania opublikowanego 31 marca w Dzienniku Ustaw wynika, że … już w Wielkanoc będziemy mogli gromadzić się w kościołach! – informuje dzisiaj Super Express. Nowe regulacje są sukcesem środowiska chadeków.

Przypominamy, że 25 marca o zmianę obostrzeń dotykających osoby wierzące wystąpił do ministra zdrowia lider Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski.

Panie Ministrze, wszyscy obywatele powinni być równi wobec prawa i traktowani w taki sam sposób. Dotyczyć to powinno także słusznej i potrzebnej walki z koronawirusem. Osoby wierzące nie mogą być jednak obciążone większymi restrykcjami niż reszta społeczeństwa, ponieważ naraża to je na stygmatyzację i dyskryminację. Przypomina to niedawne działania w krajach Europy Zachodniej, gdzie w pierwszej kolejności ograniczano wstęp lub zamykano kościoły, a w tym samym czasie bez przeszkód funkcjonowały puby i miejsca rozrywki, jak we Włoszech. To nie najlepszy przykład do naśladowania. Proszę zatem o rozważenie przywrócenia pierwotnej liczby osób, czyli pięćdziesięciu, mogących uczestniczyć w obrzędach religijnych tak, aby nadchodzące Święta Zmartwychwstania Pańskiego mogły być przeżyte w naszym społeczeństwie godnie. W najtrudniejszych chwilach dla naszego Narodu Polacy zawsze zwracali się z ufnością do Pana Boga i oddawali w opiekę naszej Królowej Najświętszej Maryi Pannie, zawsze otrzymując wsparcie”

– pisał w swoim wystąpieniu lider ZChR.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Markety budowlane tak, kościoły nie! Drakońskie zakazy dla wierzących

Wiceprezes PiS Antoni Macierewicz wsparł działania lidera ZChR dr. Bogusława Rogalskiego w sprawie równego traktowania osób wierzących we wprowadzonym zakazie zgromadzeń

Rzecznik Praw Obywatelskich podziela wątpliwości chadeków dotyczące wprowadzenia ograniczeń konstytucyjnej wolności uzewnętrzniania religii!

„Niesamowity” list pracownika sieci sklepów budowalanych. Ignorowanie walki z koronawirusem?

Wczoraj w Dzienniku Ustaw pojawiło się nowe rozporządzenie, w którym czytamy:

„(…) w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, i teraz „pkt 3, polegają na obowiązku zapewnienia, aby w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, na danym terenie lub w danym obiekcie znajdowało się łącznie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, nie więcej niż:
a) 50 osób, wliczając w to uczestników i osoby sprawujące kult religijny lub osoby dokonujące pochowania lub osoby zatrudnione przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu – w okresie od dnia 12 kwietnia 2020 r. do odwołania.

b) 5 uczestników, oprócz osób sprawujących kult religijny lub osób dokonujących pochowania, lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu –w okresie od dnia 1kwietnia 2020r. do dnia 11 kwietnia 2020r”.

TU PRZECZYTASZ CAŁE ROZPORZĄDZENIE.

Poprzednie ograniczenia krytykował również wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz.

Były minister obrony narodowej w programie „Głos Polski” na antenie TV Trwam powiedział, że poprzednia wersja obostrzeń uderzała:

(…) nie tylko w naszą tradycję, ale także w naszą odporność w tych najtrudniejszych czasach. To nie jest tylko kwestia psychologii, to jest kwestia naszej wiary, to jest kwestia naszej tożsamości, to jest kwestia naszej zdolności sprostania tym trudnym czasom, które już teraz są, a zdajemy sobie sprawę, że mogą nadchodzić jeszcze trudniejsze (…) Gdy patrzę na to, co się dzieje w sklepach (…), gdzie czasami są obecne setki osób w jednym momencie, gdy widzę różne inne zbiorowe zachowania, to zastanawiam się: w bazylice krakowskiej na mszy ma być 5 osób? To w kościele Świętego Krzyża w Warszawie czy w katedrze warszawskiej na mszy ma być 5 osób? To jest naprawdę nierozsądna decyzja”.

Wczorajsze rozporządzenie Rady Ministrów to niewątpliwie sukces presji środowiska polskich chadeków oraz petycji, która została przez Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin opublikowana w sieci interentowej, pod którą podpisało się już blisko dziewięćset osób.

Wierzymy, że nowe brzmienie rozporządzenia w sprawie zgromadzeń zostanie utrzymane – szczególnie w czasie świąt Wielkanocnych. Dobrze odbieramy też zamknięcie marketów budowlanych w weekendy. Niemniej, tutaj chcemy zmiany i pełnego ich zamknięcia – chociaż dla osob fizycznych. Premier Mateusz Morawiecki wsłuchał się w nasze apele. Sensowne ograniczenia będziemy popierać, bo dla nas wszystkich ważna jest walka z pandemią koronawirusa”

– mówi CHADECY Niezależnej Agencji Informacyjnej dr Bogusław Rogalski.

 

Piotr Galicki

 

 1. Duszpasterz
  | ID: 4c50a738 | #1

  AKT ŻALU DOSKONAŁEGO
  Boże nieskończenie dobry i doskonale sprawiedliwy! W najgłębszej skrusze serca przypominam sobie wszystkie moje nieodpuszczone dotąd grzechy i szczerze za nie żałuję. Owszem, lękam się wiecznej samotności piekła, którą przez nie wybierałem, tak, pragnę radości z Tobą w niebie bez końca, którą przez nie utraciłem, ale pragnę żałować doskonalej.
  Oto wzgardziłem hojną miłością Boga Ojca, który mnie stwarza, oto przyczyniłem się do strasznej męki Boga Syna, który stał się moim Bratem i mnie odkupił, oto sponiewierałem tkliwość namaszczenia Boga Ducha Świętego, który mnie uświęca. Żałuję, że wzgardziłem Twoją miłością i Tobą – Kochającym.
  Choć teraz nie mogę wyznać grzechów Twemu kapłanowi i „przez posługę Kościoła” otrzymać ich odpuszczenia, jak to ustanowiłeś , bezwzględnie decyduję uczynić to w pierwszej danej mi sposobności i dlatego ufam, że otrzymuję przebaczenie oraz pomoc do lepszego życia, jeśli będzie mi dane. Kocham Ciebie, bo Ty kochasz mnie i wszystkich ludzi. Amen.

  KOMUNIA DUCHOWA
  O mój Jezu, wierzę, że jesteś obecny w Przenajświętszym Sakramencie. Kocham Cię nade wszystko i dusza moja tęskni do Ciebie. Ponieważ jednak nie mogę Cię teraz przyjąć w Przenajświętszym Sakramencie, przyjdź więc przynajmniej w duchowy sposób do mego serca. Obejmuję Cię całego, jak gdybyś już był we mnie, łączę się zupełnie z Tobą. Nie dozwól żebym kiedykolwiek znowu się z Tobą rozłączył. O Jezu, moje największe Dobro, moja najsłodsza Miłości, zrań i rozpal moje serce, żeby odtąd zawsze pałało całe miłością ku Tobie. Amen .

Komentarze są zamknięte