Trzeba powrócić do postulatu likwidacji NFZ

Zastępca Naczelnego1

Źródło: ZChR

Pojawiły się informacje, iż środowiska lekarskie wspierane przez Naczelną Izbę Lekarską zapowiadają protesty. Pracownicy ochrony zdrowia słusznie uznali, iż obecny kryzys epidemiologiczny ujawnił szereg strategicznych problemów i nie można nadal akceptować sytuacji, iż szczególnie w sytuacjach kryzysowych kluczem do sukcesu będzie ofiarność ludzi.

Uznając moralną i merytoryczną zasadność takiego stanowiska pozostaje apelować do lekarzy i pracowników służby zdrowia, by jednak zrezygnowali z takich działań do czasu zakończenia obecnej walki epidemiologicznej. Aby jednak potem nie okazało się, iż rządzący znowu zlekceważą strategiczne problemy, już dziś politycy powinni złożyć publiczną obietnicę, iż tak się nie stanie. W szczególności Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin uważa, iż należy powrócić do postulatu likwidacji NFZ, który przecież głosiło również PiS przed wyborami 2015 roku. System ochrony zdrowia, zasady przepływów finansowych, powinny zostać zrewidowane w całości. Próby ich naprawiania po 2015 roku (tzw. sieć szpitali) spełzły na niczym. Czas to przyznać i rozpocząć prawdziwe, realne działania. Zanim dojdzie do nieszczęścia, którego, miejmy nadzieję, tym razem jeszcze unikniemy.

Ryszard Skotniczny *

* Pełnomocnik Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin na Podkarpaciu

  1. Dynak Mirosław
    | ID: 91f6ddbf | #1

    To słuszny i potrzebny postulat…ostatnio słyszałem jak wychwalali NFZ…jednak nie zbadane są przepływy pieniężne. Przede wszystkim NFZ zamiast działać profilaktycznie…działa spóźniony, usuwa skutki a nie przyczyny…Finansuje sprzęt medyczny, pomoce i inne, co jest słuszne, a słuszniejsze byłoby przeznaczenie większości środków na profilaktykę…zabezpieczenie…przed skutkami… Popieram stanowisko…

Komentarze są zamknięte