Bardzo drogie zakupy podczas kwarantanny

Zastępca Naczelnego

Kobieta, która złamała zasady kwarantanny dostała grzywnę w wysokości 5 tysięcy złotych, a sprawa może trafić do prokuratury – poinformowała Polską Agencję Prasową rzeczniczka pleszewskiej policji aspirant Monika Kołaska.

59-letnia mieszkanka wielkopolskiego Pleszewa po powrocie z zagranicy miała obowiązek odbyć dwutygodniową kwarantannę związaną z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Podczas kontroli policjanci ustalili, że kobieta nie zastosowała się do zaleceń; nie zastali jej w mieszkaniu”

– czytamy w depeszy PAP.

Okazało się, że kobieta wybrała się do sklepu na zakupy. Wszczęto więc postępowanie dotyczące nieprzestrzegania przez osoby podejrzewane o chorobę, odpowiednich nakazów i zakazów związanych z izolacją. Sprawa może trafić do prokuratury, aby oceniła, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa. Wtedy kobieta odpowiedziałaby za narażenie innej osoby na zarażenie, za co grozi do roku więzienia”

– dodała asp. Kołaska.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte