Kościół, który błogosławi homoseksualne śluby

Zastępca Naczelnego

Foto za washingtonpost.com

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zarejestrowało Reformowany Kościół Katolicki w Polsce, w którym można zawrzeć małżeństwa jednopłciowe – poinformowała „Rzeczpospolita”.

Wierzymy w to, że nauka jest elementem, który musimy uznawać w naszej doktrynie. Nauka nie odrzuca kwestii zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, choć nie jest w stanie tego potwierdzić. Za to mówi wyraźnie, że istnieje coś takiego, jak tożsamość seksualna. Nie możemy oszukiwać rzeczywistości”

– powiedział gazecie przedstawiciel tego kościoła ksiądz Tomasz Puchalski.

Według „Rz” jest to prawdopodobnie jedyny nazywający się katolickim związek wyznaniowy w naszym kraju, który błogosławi śluby homoseksualne.

W dodatku trzeba uznać go za konserwatywny, bo jego nauczanie mieści się w nurcie starokatolicyzmu. Odrzuca reformację i przyjmuje wiarę Kościoła pierwszego tysiąclecia. Choć nie zgadza się z Kościołem rzymskokatolickim w kwestii prymatu papieskiego, szanuje papieży jako biskupów Rzymu”

– czytamy w gazecie.

Zapytany, jak to jest możliwe, że jego Kościół błogosławi małżeństwa lesbijskie i gejowskie, ks. Puchalski odpowiedział na łamach „Rz”:

Punktem wyjścia jest dla nas chrześcijańska nauka o Trójcy Świętej. Mówi ona, że istnieje jeden Bóg w trzech osobach. Każda jest inna, ale dzielą ze sobą bóstwo. Jeśli jako ludzie jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga, to jesteśmy tak jak on osobami. Istnieje więc jedna ludzkość, która składa się z wielu osób, które są sobie równe, tak jak osoby w Trójcy Świętej. Nie możemy nikogo dyskryminować, bo ma inną tożsamość.”

Gazeta ustaliła, że duchowni tej wspólnoty wyznaniowej odprawili Msze Święte przed marszami równości w Poznaniu i w Zielonej Górze.

Dlaczego doszło do rejestracji Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce?

Urzędnicy nie mieli większego pola manewru, skoro nie łamie on prawa i spełnia kryteria do rejestracji”

– powiedziała „Rzeczpospolitej” anonimowo osoba znająca kulisy sprawy.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte