Zamknięte Lourdes

Zastępca Naczelnego

Fot. za dreamstime.com

Pierwszy raz w jego historii zamknięto sanktuarium maryjne w Lourdes, do którego masowo przybywają pielgrzymi z całego świata, zwłaszcza osoby chore z nadzieją na cudowne uzdrowienia – podała Katolicka Agencja Informacyjna.

Decyzja ta wynika z rozporządzenia prezydenta Francji Emmanuela Macrona zaostrzającego od 17 marca środki ostrożności. Rozporządzenie to nakazuje zamknięcie wszystkich miejsc użyteczności publicznej, które nie są niezbędne do funkcjonowania państwa”

– czytamy w depeszy KAI.

Już od początku marca w sanktuarium nieczynne są wszystkie baseny, w których wierzący zanurzają się prosząc Boga o uzdrowienie.

Woda w tych basenach pochodzi z cudownego źródła, które wytrysnęło w 1858 roku, w czasie objawień Matki Bożej świętej Bernadecie Soubirous”

– napisała Katolicka Agencja Informacyjna.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte