Zamknięte Tatry

Zastępca Naczelnego

Fot. ilustracyjne/ YT

Z powodu zagrożeniem koronawirusem władze Tatrzańskiego Parku Narodowego zamknęły dla turystów cały obszar polskich Tatr.

W związku z zapowiedzią wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego oraz odpowiadając na apel premiera i ministra zdrowia, by na czas zagrożenia pozostać w domach, nie wychodzić bez potrzeby, w trosce o zdrowie wszystkich obywateli jesteśmy zmuszeni zamknąć teren TPN do odwołania”

– czytamy w komunikacie dyrekcji TPN.

Zamknięte będą punkty wejścia do Parku, schroniska nie będą przyjmować rezerwacji, nieczynne będą parkingi przy wejściach na szlaki oraz wyciągi narciarskie na obszarze polskich Tatr.

Ta decyzja została uzgodniona z Polskimi Kolejami Linowymi, Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym, Wspólnotą Leśną Uprawnionych Ośmiu Wsi w Witowie.

Zdajemy sobie sprawę z dobroczynnych właściwości przebywania na świeżym powietrzu, ale trzeba pamiętać, że turyści podróżują, korzystają ze środków komunikacji, restauracji i innych miejsc dostępnych publicznie, co może sprzyjać rozprzestrzenianiu się epidemii. Sytuacja zmienia się dynamicznie, o wszelkich zmianach będziemy informować”

– napisano w komunikacie.

Obostrzenia nie dotyczą mieszkańców powiatu tatrzańskiego. Osoby, które aktualnie przebywają w schroniskach, proszone są zaś o rozważenie opuszczenia ich.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte