Sprawna akcja sądeckich policjantów

Zastępca Naczelnego

Okradanie ludzi niepełnosprawnych jest szczególnie ohydnym procederem. Dlatego dobrze się stało, że 31-latek, który wyniósł z jednego z nowosądeckich sklepów skarbonę z datkami na rzecz fundacji pomagającej takim właśnie osobom został zatrzymany przez policjantów już godzinę później, o czym poinformowało Radio Kraków.

Mężczyzna, który wszedł do marketu, korzystając z chwilowej nieuwagi pracowników, podszedł do jednej z kas, zabrał szklaną skarbonkę z pieniędzmi, schował pod bluzę i pospiesznie wyszedł ze sklepu. Zaalarmowani o kradzieży policjanci natychmiast zaczęli działać. Dzięki nagraniom zarejestrowanym przez kamery monitoringu szybko ustalili, kto odpowiada za tę kradzież.  Podczas poszukiwań sprawcy, w okolicach centrum miasta zauważyli mężczyznę, który odpowiadał wizerunkowi”

– czytamy na stronie internetowej krakowskiej rozgłośni.

Złodziej miał w foliowej siatce blisko 200 złotych w bilonie i w banknotach. Wskazał też funkcjonariuszom miejsce, w którym porzucił uszkodzoną skarbonę.

Sądeccy policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży, za którą grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat”

– napisano na stronie Radia Kraków.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte