Astronomiczne ceny

Zastępca Naczelnego

Na Rynku Głównym w Krakowie powstanie luksusowy dom handlowy Vitkac, w którym będzie można kupić produkty (głównie ubrania, torby i torebki) w cenach niezłych samochodów – poinformował portal KrKNews.

Jedyny, jak do tej pory sklep tej marki stoi w Warszawie. W 2011 został założony w specjalnie na tą okazję zbudowanym budynku zaprojektowanym przez architekta Stefana Kuryłowicza. W Krakowie nie przewidziano budowy nowego obiektu. Vitkac znajdzie swoje miejsce w dwóch kamienicach, w których obecnie znajduje się Pasaż 13 Concept Store”

– czytamy w portalu.

W ofercie Vitkaca są produkty najdroższych marek, niedostępnych nigdzie indziej w Polsce, np. Bottega Veneta, Gucci, Lanvin, Saint Laurent, Acne, Rick Owens, Vetements.

Przykładowo skórzany płaszcz Fendi kosztuje tam 33 tysiące złotych, torba na ramię „Sylwia” od Gucciego 57 tysięcy, a skórzana kopertówka Bottegi 49 tysięcy.

Ciekawe, ile osób skusi się na takie ceny. Vitkac liczy chyba na turystów, bo krakowianie nie są – eufemistycznie rzecz ujmując – rozrzutni.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte