Kto pojedzie do Katynia i Smoleńska?

Zastępca Naczelnego3

Jerzy Bukowski

Uważam, że w okrągłe, czyli 80. i 10. rocznice zbrodni katyńskiej oraz katastrofy smoleńskiej na ich miejscach powinni być obecni i Prezydent RP, i premier naszego rządu.

Będzie to widomy dowód pamięci najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej o tych tragediach, które znacząco wpłynęły na naszą najnowszą historię.

Ich wizyta w Katyniu i w Smoleńsku winna być wyzbyta jakichkolwiek akcentów politycznych. Dlatego w składzie państwowej delegacji musi znaleźć się miejsce także dla polityków opozycji oraz dla rodzin ofiar z wiosny 1940 roku i z 10 kwietnia 2010 roku. Tego wymaga racja stanu niepodległej Polski.

Mam nadzieję, że z tej podwójnej martyrologicznej okazji cała polska klasa polityczna potrafi chociaż na moment wznieść się ponad wszelkie podziały i zapomnieć o czekających nas wkrótce wyborach prezydenckich.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

 1. Mirosław Dynak
  | ID: 694c61e7 | #1

  Myślę aby lepiej nie ryzykować…Wytraciliśmy tyle wspaniałych ludzi…a tam w dalszym ciągu nas nie znoszą…jeszcze nie teraz…

 2. Helmut1984
  | ID: 2d71d9a6 | #2

  nie powinni jechać

 3. Helmut1984
  | ID: fc5d2874 | #3

  lepiej niech nie jadą

Komentarze są zamknięte