Zakaz gry głową dla młodych piłkarzy

Zastępca Naczelnego

Fot. za 5wayssoccer.co.uk

W Wielkiej Brytanii uczniowie szkół podstawowych nie będą mogli na treningach piłkarskich grać głową, o czym zadecydowały federacje futbolowe Anglii, Irlandii Północnej i Szkocji – poinformowała „Rzeczpospolita” za Sky News.

W grupie zawodników w wieku od 12 do 16 lat gra głową ma być wprowadzana na treningach stopniowo. Zakaz dla uczniów szkół podstawowych nie będzie obowiązywał podczas meczów, ponieważ, jak wyjaśniono, młodzicy rzadko grają głową”

– czytamy w gazecie.

Ta decyzja ma związek z ogłoszonymi niedawno badaniami, z których wynika, że u zawodowych piłkarzy poważne choroby neurologiczne występują 3,5 razy częściej niż u reszty populacji.

Zmiany na Wyspach zostały opracowane we współpracy z komisją medyczną UEFA. Zakaz odbijania piłki głową na treningach piłkarskich może przed końcem roku zostać wprowadzony dla najmłodszych zawodników w całej Europie. Kilka lat temu zakaz gry głową dla piłkarzy do 12 roku życia wprowadzono w Stanach Zjednoczonych”

– napisała „Rzeczpospolita”.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte