Amazon naprawił swój błąd

Zastępca Naczelnego

Szef Amazon Jeff Bezos/YT

Biuro Prasowe Amazon poinformowało Onet, że wycofano ze sprzedaży książki Juliusa Streichera, o co zaapelowała dyrekcja Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau (pisałem o tym przedwczoraj) określając je mianem propagandy nazistowskiej i wskazując, że ich autor był organizatorem pogromów antyżydowskich, współorganizatorem eksterminacji Żydów przez III Rzeszę oraz wydawcą pisma propagandowego pt. „Der Stuermer”.

Placówka zilustrowała swój wpis skanem stron Amazon, na których oferowane są angielskie i francuskie tłumaczenia antysemickich książek Streichera, także kierowanych do dzieci.

Oto treść oświadczenia przesłanego polskiemu portalowi:

Jako sprzedawca książek jesteśmy świadomi historii związanej z ich cenzurą, dlatego nie lekceważymy tej kwestii. Uważamy, że ważne jest zapewnienie dostępu do treści drukowanych, także w przypadku książek, które mogą budzić zastrzeżenia. Tym niemniej wszelkie wątpliwości i sygnały, dotyczące zasadności sprzedaży wybranych tytułów, traktujemy bardzo poważnie.

Amazon działa zgodnie z regulaminem, określającym, które książki mogą być wystawione na sprzedaż. Inwestujemy wiele czasu i zasobów by mieć pewność, że nasze wytyczne są przestrzegane. W przypadku gdy jakiś produkt nie jest z nimi zgodny, zostaje wycofany ze sprzedaży. Dodatkowo – poza naszymi stałymi, proaktywnymi działaniami – niezwłocznie reagujemy na sygnały o wszelkich odstępstwach od opisanych zasad.”

W konkluzji pisma kierownictwo Amazona stwierdza, że przedmiotowe książki zostały już wycofane ze sprzedaży internetowej.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte