Koronawirus a Karta Nowosądeczanina

Zastępca Naczelnego

Fot. za portalnowysacz.pl

Do Nowego Sącza dotarło wreszcie z Chin 25 tysięcy kart z czipami – poinformowało Radio Kraków.

Po zapisie danych natychmiast będą one wydawane mieszkańcom miasta jako Karty Nowosądeczanina. Nikt nie spodziewał się, że powstaną problemy globalne, wstrzymanie przesyłek i prac przewoźników między Azją a Europą. Wszystko wraca już jednak do normy. Najważniejsze, że udało się i w trybie pilnym będziemy mogli wydać uprawnionym mieszkańcom ich karty”

– powiedział krakowskiej rozgłośni prezydent miasta Ludomir Handzel.

Wnioski o wydanie karty złożyło już ponad 25 tysięcy nowosądeczan. Pierwsza przesyłka z Chin, gdzie je wykonywano, dotarła do magistratu bez problemów.

Później karty nie mogły zostać zamówione przez koronawirusa, ponieważ chińska fabryka, gdzie zdaniem władz miasta produkowane są tylko karty, była zamknięta. Urzędnicy zapewniają, że karty są bezpieczne. Z informacji jakie otrzymali ewentualny koronawirus może się na nich utrzymać dwa dni. Ich podróż z Chin trwa jednak znacznie dłużej”

– czytamy na stronie RK.

Karta Nowosądeczanina uprawniania mieszkańców miasta m.in. do bezpłatnej komunikacji i możliwości skorzystania z półtoragodzinnego darmowego parkingu w centrum raz dziennie.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte