Ideologia LGBT poróżniła francuskich i polskich radnych

Zastępca Naczelnego

Foto za washingtonpost.com

Saint-Jean-de-Braye i Tuchów nie są już miastami partnerskimi, ponieważ francuscy radni jednogłośnie zerwali nawiązaną w 1994 roku współpracę z podtarnowskim miastem z powodu uchwały o tzw. strefie wolnej od LGBT, którą w zeszłym roku przyjęli ich polscy koledzy – poinformował Onet za portalem France Info.

Mimo że wiedzieliśmy, iż polski rząd propaguje homofobię, byliśmy zdumieni, gdy odkryliśmy, że miasto Tuchów przegłosowało tę uchwałę”

– powiedziała w rozmowie z France Info doradczyni mera do spraw międzynarodowych położonej w centralnej części kraju gminy Colette Martin-Chabbert (wszystkie cytaty za Onetem).

Tuchów przyjął uchwałę o gminie wolnej od ideologii LGBT w maju ubiegłego roku.

Radykałowie dążący do rewolucji kulturowej w Polsce atakują wolność słowa, niewinność dzieci, autorytet rodziny i szkoły oraz swobodę przedsiębiorców. Dlatego będziemy konsekwentnie bronić naszej wspólnoty samorządowej!”

– napisali w niej radni zobowiązując się m.in. do starań, „aby do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci” oraz do ochrony nauczycieli i przedsiębiorców przed „administracyjną presją na rzecz stosowania poprawności politycznej”, która „słusznie jest zwana niekiedy homopropagandą” .

Uzasadniając swoją decyzję o zerwaniu współpracy z Tuchowem radni Saint-Jean-de-Braye przypomnieli wydarzenia z czasów II wojny światowej.

Natychmiast zdaliśmy sobie sprawę z powagi sytuacji mówiąc sobie, że historia lubi się powtarzać. W naszym regionie Loiret były trzy obozy koncentracyjne. Ten w Jargeau był przeznaczony dla Cyganów i homoseksualistów. Nie możemy akceptować decyzji takich jak ta, podejmowanych z lekceważeniem praw człowieka”

– dodała Martin-Chabbert.

Doradczyni mera powiedziała też portalowi France Info, że tuchowscy radni nie zareagowali zbyt dobrze na postanowienie ich dotychczasowych koleżanek i kolegów z Saint-Jean-de-Braye

Byli zaskoczeni i urażeni naszą decyzją, ponieważ jej z nimi nie skonsultowaliśmy. Jakie konsultacje mieliśmy przeprowadzić? Przecież oni przegłosowali tę uchwałę. Myślę, że nie rozumieją, dlaczego nas to szokuje”

– wyjaśniła Colette Martin-Chabbert.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte