Dworcowe biuro

Zastępca Naczelnego

Foto za Wikipedia.pl

Sądeccy parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości poseł Patryk Wicher i senator Wiktor Durlak otwarli swoje wspólne biuro przy ulicy Kolejowej 15 w Nowym Sączu, czyli w budynku dworca PKP – poinformowała „Gazeta Krakowska”.

Urzędować będą w nim również europosłanka Beata Szydło oraz pełnomocnik PiS w okręgu nr 4 Witold Kozłowski – marszałek województwa małopolskiego.

Skąd pomysł na taką lokalizację?

Chcemy, żeby biuro na dworcu PKP w Nowym Sączy było takim symbolicznym miejscem. Nie tylko symbolicznym co do historii miasta, ale także miejscem, w którym chcemy załatwiać spory, chcemy mediować, chcemy negocjować, chcemy przyciągać wszystkie środowiska. Zapraszamy więc do tego biura wszystkich”

– powiedział Radiu Kraków poseł Wicher.

W ramach otwarcia odbył się koncert, Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei zaprezentowało makietę sądeckiego dworca, a artyści skupieni w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu pokazali swoje prace.

Równocześnie można było skosztować smakołyków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskiej w Łabowej i wesprzeć odbudowę spalonej siedziby KGW w Barnowcu”

– czytamy w „GK”.

Poseł Wicher i senator Durlak są parlamentarnymi debiutantami. Ten drugi wygrał m.in. z byłym senatorem PiS Stanisławem Kogutem, który startował jako kandydat niezależny.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte