Studenckie jacuzzi drogo sprzedane na aukcji WOŚP

Zastępca Naczelnego

Fot. ilustracyjne

Słynne jacuzzi zamontowane przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w pokoju jednego z nich (pisałem o tej sprawie 24 i 28 stycznia) zostało wylicytowane za prawie 4,5 tysiąca złotych na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kiedy tylko władze uczelni dowiedziały się o jacuzzi, nakazały jego natychmiastowe zdemontowanie i wdrożyły wewnętrzne dochodzenie, czy mogło ono spowodować zagrożenie dla konstrukcji akademika oraz dla jego mieszkańców, a także w jaki sposób trafiło do pokoju.

Wniosek sformułowany przez Dyrekcję Miasteczka Studenckiego AGH wraz z opinią inspektora nadzoru trafił do prorektor ds. studenckich profesor Anny Siwik, która po zapoznaniu się ze sprawą zadecyduje o dalszych krokach. Nie jest wykluczone wykwaterowanie studentów z akademika, ale mam nadzieję, że pani prorektor nie będzie tak surowa, zwłaszcza że pieniądze ze sprzedaży jacuzzi trafiły na konto znanej instytucji charytatywnej.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte