Papieski tort zamiast kremówki

Zastępca Naczelnego

Wadowice, fot. NGO

Chyba każdy Polak zapytany o to, jakie były ulubione słodycze papieża Jana Pawła II w czasach jego młodości odpowie zgodnie z prawdą, że kremówki, które jadł w dużych ilościach po maturze zdanej w Wadowicach.

W związku z setną rocznicą urodzin Karola Wojtyły Urząd Miejski w Wadowicach zaprasza jednak do wzięcia udziału w konkursie na tort, a nie na kremówkę.

Jak poinformowało Radio Kraków, mogą w nim wziąć udział cukiernie, ciastkarnie oraz piekarnie. Komisja konkursowa będzie oceniać wygląd, kształt, wielkość oraz proponowany smak i skład wypieku.

Zwycięski projekt otrzyma status oficjalnego tortu urodzinowego papieża Polaka, a jego autor zostanie zaproszony do jego wykonania i prezentacji podczas oficjalnych uroczystości w maju. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 lutego. Wyniki poznamy dwa dni później”

– czytamy na stronie internetowej krakowskiej rozgłośni.

A ja i tak uczczę tę rocznicą oryginalną wadowicką kremówkę, którą można kupić w jednej z podwawelskich cukierni.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte