Uczelniane piwo

Zastępca Naczelnego

Fot. za bg.agh.edu.pl

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie będzie warzyć piwo – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Browar Górniczo-Hutniczy ma zupełnie odrębną od AGH osobowość prawną. To spółka z własnym zarządem”

– powiedział PAP wiceprezes spółki Damian Żurawski.

Przewodniczącym rady nadzorczej Browaru jest jednak rektor Akademii profesor Tadeusz Słomka.

Żurawski zapowiedział, że prawdopodobnie do jesieni piwo produkowane przez browar dostępne będzie tylko w siedzibie browaru i to wyłącznie przy okazji wydarzeń organizowanych w tym lokalu. Goście będą mieć do dyspozycji piwo w czterech stylach: pils, pszeniczne, ale oraz dunkel”

– czytamy w depeszy PAP.

Zlokalizowany w odnowionym klubie Studio na Miasteczku Studenckim AGH Browar Górniczo-Hutniczy jest spółką akcyjną, w której udziały nabyło do tej pory ponad 500 studentów, absolwentów, pracowników i sympatyków uczelni oraz inne osoby zainteresowane nietypową inicjatywą.

Dzięki zaawansowanej technologicznie instalacji wyszynkowej piwo zostanie dostarczone do kufla prosto z tanka, a instalacja schłodzi zawartość aż do samego ujścia w kranie wyszynkowym, gwarantując – jak zapowiadają twórcy – idealną temperaturę podania”

– napisała Polska Agencja Prasowa.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte