Warto przyjechać pod Wawel

Zastępca Naczelnego

Wawel, fot. NGO Bielsko – Biała

Kraków zajął 14. miejsce na prestiżowej liście „New York Timesa” zatytułowanej „52 places to visit in 2020” – poinformował portal LoveKraków.

Amerykański dziennik publikuje listę 52 miejsc wartych odwiedzenia z początkiem każdego roku. Tym razem na jego liście znalazły się m.in. Waszyngton (pierwsze miejsce), La Paz, Grenlandia, Sycylia, Tokio.

Miasto z bogatą przeszłością koncentruje się na powstawaniu nowych parków i ograniczaniu zanieczyszczenia powietrza”

– napisał w cytowanym przez portal uzasadnieniu Peter Kujawinski, który zaznaczył, że Kraków słynie z katedr, żydowskiej historii, kultury kawiarnianej i bogatego życia uniwersyteckiego, wspomniał również o pobliskiej kopalni soli w Wieliczce.

Dziennikarz nie krył, że podwawelski gród jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie, ale skutecznie stara się z tym walczyć. Przypomniał, że w 2019 roku stolica Małopolski jako pierwsze miasto w naszym kraju wprowadziła całkowity zakaz palenia węglem i innymi szkodliwymi substancjami oraz inwestuje w coraz większą liczbę elektrycznych autobusów i w zieleń tworząc nowe parki.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte