Międzykontynentalna solidarność strażacka

Zastępca Naczelnego

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Porębie Spytkowskiej (województwo małopolskie) zorganizowali zbiórkę pieniędzy na pomoc ich kolegom walczącym z pożarami pustoszącymi Australię.

Pieniądze które zbieramy zostaną przekazane na wyposażenie i sprzęt medyczny służący do ratowania ludzkiego życia ale w tym przypadku również zwierząt ginących w pożarach. Liczymy na pomoc Ambasady Australii i Konsulatu RP w Australii w przekazaniu środków i niezbędnej pomocy. W ostateczności, jeśli będzie to konieczne jesteśmy gotowi by samodzielnie odbyć podróż w celu przekazania zebranej pomocy w formie finansowej bądź zakupie niezbędnego sprzętu. Mimo tego, że jesteśmy daleko, możemy zrobić choć tyle. Każdy grosz się liczy! Według doniesień mediów, pożary w Australii zabiły już ponad miliard zwierząt”

– napisali małopolscy strażacy na stronie https://pomagam.pl

Jeśli nie uda im się zebrać zamierzonej kwoty, zgromadzone środki przeleją na konta wiarygodnych fundacji niosących pomoc ludziom i zwierzętom poszkodowanym w wyniku szalejącego na antypodach żywiołu.

Aktualną mapę pożarów w Australii można śledzić na stronie: https://fires.globalforestwatch.org/map/

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte