Czy PiS zmienia zdanie w sprawie obsady Trybunału Konstytucyjnego. Cichoń za Piotrowicza?

Zastępca Naczelnego

Zbigniew Cichoń, 12.10.2019 r.

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, w kierownictwie PiS-u szukają sposobu na to, jak wycofać się z kandydatury Stanisława Piotrowicza na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. (…) Zastąpić ma go były bezpartyjny senator, w ubiegłej kadencji członek senackiego klubu PiS. Informację potwierdziliśmy w dwóch niezależnych źródłach w Pałacu Prezydenckim i kierownictwie PiS. Sam senator był dla nas nieuchwytny. Jak wynika z naszych ustaleń, wciąż jeszcze nie podjął decyzji – donosi Wirtualna Polska.

Kandydatura Stanisława Piotrowicza – prokuratora z czasów stanu wojennego – spotkała się z ostrą krytyką opozycji parlamentarnej, ale również ze strony antykomunistów. Niedawno na antenie Radia WNET o fatalnej polityce kadrowej PiS mówił lider KPN-Niezłomni, Adam Słomka. To on jest też autorem koncepcji zgłoszenia Zbigniewa Cichonia do Trybunału Konstytucyjnego.

Zbigniew Cichoń ma 66 lat i jest prawnikiem i adwokatem. Kiedy Piotrowicz oskarżał opozycjonistów, on był obrońcą w procesach politycznych, a od 1980 działał w Solidarności. Cichoń był senatorem w latach 2005-2007 i w ostatniej kadencji. Dał się poznać z prawicowych poglądów i jest aktywnym zwolennikiem pro-life. (…) W swoim CV ma też zwycięstwo ws. Adama Słomki w Trybunale w Strasburgu w grudniu ubiegłego roku. Chodziło o manifestację Słomki w sądzie prowadzącym sprawę oskarżonego gen. Czesława Kiszczaka. Za prezentację baneru za stołem sędziowskim z napisem „tu się robi kpiny ze sprawiedliwości”

– opisuje byłego senatora Wirtualna Polska.

 

Andrzej Nowak

 

 

 

 

 

Komentarze są zamknięte