Nieznane spotkanie dwóch świętych

Zastępca Naczelnego

Ojciec Pio, fot. YT

Dyrektor Telewizji Ojca Pio i autor wydanej niedawno książki o nim pod tytułem „Il cammino di un santo” („Droga świętego”) Stefano Campanella ujawnił, że charyzmatycznego zakonnika dwukrotnie, a nie raz, jak do tej pory przypuszczano, odwiedził ksiądz Karol Wojtyła – podała Katolicka Agencja Informacyjna powołując się na Radio Watykańskie.

Przeszukując archiwa w San Giovanni Rotondo i rozmawiając ze świadkami Campanella odkrył, w 1965 roku przyszły papież, a ówczesny metropolita arcybiskup krakowski był w Troi na zaproszenie miejscowego biskupa, którego poznał na Soborze. Przy tej okazji odwiedził Ojca Pio, żeby osobiście podziękować mu za dwa cuda, które dokonały się za jego wstawiennictwem w 1962 i w 1963 roku (prawdopodobnie chodzi m.in. o cudowne uzdrowienie z choroby nowotworowej przyjaciółki ks. Wojtyły – doktor Wandy Półtawskiej).

Jak podkreślił Campanella życie świętego zakonnika wciąż zawiera wiele nieodkrytych jeszcze kart.

Przede wszystkim jego współbracia kapucyni kontynuują najważniejszą misję Ojca Pio, czyli tę, która dokonuje się w konfesjonale, a polega ona, jak mówił sam święty, na uwalnianiu ludzi z sideł szatana. Tak wielu kapucynów doświadcza dziś tego samego, co Ojciec Pio, a mianowicie, że bardzo często spowiedź staje się początkiem nawrócenia. Jeden kapucyn z Brazylii opowiadał, że kiedyś stawił się u niego w konfesjonale penitent, który wyspowiadał się z 11 zabójstw i kompletnie zmienił swe życie, zerwał relacje ze zorganizowaną przestępczością. Inny kapucyn Kolumbijczyk powiedział, że kiedyś przypadkiem przyszedł za nim do konfesjonału jego rodak, który przybył do San Giovanni Rotondo, aby skończyć współpracę z międzynarodowym kartelem narkotykowym. W konfesjonale spotkał rodaka, otrzymał absolucję, a także pomoc w przemianie życia”

– powiedział dyrektor Telewizji Ojca Pio watykańskiej rozgłośni (cytat za KAI) .

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte