Docenione „kieszonki”

Zastępca Naczelnego

Krakowskie parki kieszonkowe otrzymały nagrodę honorową Towarzystwa Urbanistów Polskich za najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w zieleni – poinformował portal KrKNews.

„Ogrody krakowian” to realizowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej projekt tworzenia małych, przyjaznych terenów zielonych w każdej z osiemnastu dzielnic podwawelskiego grodu. Do każdego z nich można dojść w 15 minut od miejsca zamieszkania.

Moda na tworzenie mini parków przyszła do Polski z Zachodu, gdzie podobne projekty realizowane są od lat 60. XX wieku. Choć ich powierzchnia nie przekracza 5 tys. mkw., to funkcja, jaką pełnią jest nie do przecenienia. Odpowiadają one bowiem potrzebom mieszkańców terenów silnie zurbanizowanych, w których nawet najmniejszy skrawek zieleni jest na wagę złota”

– czytamy w portalu.

Przyznana ZZM nagroda w kategorii przestrzeń publiczna w zieleni nie jest pierwszą.

W ubiegłym roku ta sama nagroda została przyznana parkowi Stacja Wisła, co udowadnia, że kierunek jaki obraliśmy jest właściwą odpowiedzią na potrzeby mieszkańców współczesnego Krakowa”

– powiedziała w rozmowie z KrKNews Katarzyna Przyjemska-Grzesik z Zarządu Zieleni Miejskiej.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte