Z Rynku do Nowej Huty

Zastępca Naczelnego

Od dawna mówiło się, że trzeba odciążyć centrum Krakowa, a zwłaszcza Rynek Główny od różnego rodzaju imprez plenerowych, zwłaszcza nie licujących z charakterem tego miejsca: nazbyt głośnych i komercyjnych.

Dobrze więc, że Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie przeniesienia części z tych wydarzeń do pięciu nowohuckich dzielnic. W ten sposób nie tylko odciąży się Stare Miasto, ale także wypromuje inne miejsca, które do tej pory pozostają na kulturalnych peryferiach podwawelskiego grodu, a są dobrze skomunikowane z jego centrum.

W sumie zostaje około 20 imprez, teraz były 52. Chcemy spowodować, żeby Rynek nie był cały czas zajęty przez różnego typu handel. Ja wiem, że się kupcy powołują na to, że Rynek to miejsce handlowe, ale to już się zmieniło. W tej chwili to nie tylko miejsce targowe, ale pewnego rodzaju salon. Poza tym chcemy zintensyfikować działalność na pozostałych placach. Mamy całą masę pięknych przestrzeni, co do których też chcemy sprawić, żeby funkcjonowały”

– podsumował tę uchwałę prezydent miasta profesor Jacek Majchrowski na antenie Radia Kraków.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte