Do prokuratury za życzenia

Zastępca Naczelnego

Jacek Kubiak, fot. za FB

Posłowie Koalicji Obywatelskiej Paulina Hennig-Kloska i Tomasz Nowak złożyli do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa nawoływania do popełnienia zbrodni, za które uznali treść urodzinowych życzeń dla konińskiego radnego Prawa i Sprawiedliwości Jacka Kubiaka zamieszczonych na jego facebookowym profilu przez partyjnego kolegę, radnego Sejmiku Wielkopolskiego Roberta Popkowskiego: „Wszystkiego najlepszego, zdrowia, a potem spełnienia marzeń dotyczących wytępienia czerwonej i tęczowej zarazy” – poinformował Onet.

W latach 30. XX wieku faszyści życzyli sobie wytępienia narodu żydowskiego, a potem dochodziło do masowych mordów. Dzisiaj w równie skandaliczny sposób radni Zjednoczonej Prawicy składają sobie życzenia z okazji urodzin. Bo moim zdaniem mają one wydźwięk rodem z faszystowskich Niemiec. Radny Popkowski poszedł jeszcze dalej niż arcybiskup Jędraszewski, bo wytępienie oznacza fizyczną eliminację osób LGBT. Można to potraktować jako nawoływanie do morderstwa. To jest po prostu haniebne i niegodne człowieka. Nie każdy z nas musi chodzić na marsze równości, ale każdy z nas musi szanować drugiego człowieka”

– powiedziała portalowi Hennig-Kloska.

Sprawę nagłośnił Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Zamień tęczę na Żydów i mamy życzenia spełnienia marzeń, jakie mogli składać sobie hitlerowcy”

– napisali jego działacze i również zapowiedzieli złożenie zawiadomienia o podejrzeniu przestępstwa zagrożonego karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Popkowski skomentował zamieszanie wokół swoich słów w portalu koninskagazetainternetowa.pl.

Życzenia skierowałem do osoby, która ma jednoznacznie negatywny stosunek do komunizmu i innych ideologii totalitarnych, ponieważ są one wrogo nastawione do tradycyjnych polskich wartości. Co do działań posłów z Koalicji Obywatelskiej, rozumiem że rozpoczęła się kampania wyborcza. Szkoda jednak, że nie reagowali wtedy, gdy ich polityczny kolega Sikorski mówił o dorzynaniu watahy, a polityczny guru Schetyna o PiS-owskiej szarańczy”

– stwierdził radny Sejmiku Wielkopolskiego.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte