Z kim na sierpniowego grilla?

Zastępca Naczelnego

„Super Express” poinformował, że Donald Tusk zdystansował Andrzeja Dudę. Nie chodzi jednak o kandydowanie na prezydenta, ale o sondaż. Instytutu Badań Pollster, który na zlecenie tabloidu zapytał Polaków, z którym politykiem chcieliby spędzić długi weekend sierpniowy.

17 procent z 1063 ankietowanych wybrało na kompana przewodniczącego Rady Europejskiej, a tylko 10 proc. obecnego Prezydenta RP.

Najbardziej zaskakuje dopiero 12 lokata (2 proc. głosów) kojarzącego się rodakom z rozrywkowym trybem życia Aleksandra Kwaśniewskiego.

Trzecie miejsce zajął Jarosław Kaczyński (9 proc.), który wyprzedził Roberta Biedronia (7 proc.). Tuż za liderem Wiosny uplasowali się była oraz obecny premierzy Beata Szydło i Mateusz Morawiecki.

Odpowiedź „z innym politykiem” wybrała rekordowa liczba zapytanych przez Pollster, bo aż 22 proc., a „z żadnym” 8 proc.

Pamiętajmy, że Donalda Tuska krytycy podejrzewali o to, że prowadził w młodości luźny tryb życia. Ludzie nie zapominają. Przy tym jeśli chodzi o prawicę, tu głosy rozbiły się o kilku kandydatów. Stąd taki wynik”

– powiedział „Super Expressowi” politolog profesor Rafał Chwedoruk.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte