Filmowa historia

Zastępca Naczelnego

Kto oglądał oparty na prawdziwej historii braci Zielińskich spod Dębicy (piętnastoletniego Adama i dwunastoletniego Krzysztofa) polsko-duńsko-francuski film Macieja Dejczera pt. „300 mil do nieba”, ten z pewnością przywoła go w pamięci czytając podaną przez Polską Agencję Prasową informację o dwóch Algierczykach i Syryjczyku, którzy nielegalnie dostali się do Polski ukryci pod podwoziem autokaru.

Mogli spędzić tam nawet dobę. Zostali zatrzymani przez policjantów z Krzeszowic”

– powiedział PAP rzecznik małopolskiej policji młodszy inspektor Sebastian Gleń.

Funkcjonariusze zostali wezwani do jednej z firm transportowych w tym podkrakowskim mieście, gdzie zauważono jak trzech młodych mężczyzn wychodzi spod autokaru wycieczkowego, który wrócił z Sarajewa.

Po sprawdzeniu terenu szybko odnaleziono uciekinierów. Okazali się nimi dwaj Algierczycy w wieku 17 i 22 lat oraz jeden 17-letni Syryjczyk”

– dodał Gleń.

Mężczyznami zajęli się funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Krakowie-Balicach.

Wciąż trwają czynności związane z ustaleniem ich wieku, tożsamości i obywatelstwa, ponieważ zatrzymani nie mieli przy sobie dokumentów”

– powiedziała Polskiej Agencji Prasowej rzeczniczka prasowa Karpackiego Oddziału Straży Granicznej kapitan Dorota Kądziołka.

Czy imigranci zostaną potraktowani przez polskie władze z taką samą wyrozumiałością jak dwaj chłopcy uciekający pod podwoziem TIR-a z rządzonej przez komunistów Polski przez szwedzkie?

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte