Oskarżony czołgał się do stołu sędziowskiego

Zastępca Naczelnego

Fot. za google map

O wstrząsającym wydarzeniu w Sądzie Okręgowym w Łodzi poinformował portal internetowy TVP.Info: podczas rozprawy przewodnicząca jej sędzia wydała oskarżonemu polecenie dotarcia do stołu sędziowskiego nie zważając na to, że nie ma on nogi, co zmusiło go do czołgania się po podłodze!

Tę bulwersującą sytuację opisał – cytowany przez portal gazeta.pl – wolontariusz z Fundacji Court Watch Polska, który był obecny na rozprawie.

Oskarżony próbował zejść z ławki; kiedy mu się to udało, zarówno policjant jak i pracownik medyczny przebywający na sali w czasie całej rozprawy ruszyli w stronę oskarżonego, aby pomóc mu przemieścić się do sędzi, jednak sędzia, widząc to, powiedziała jedynie, by się zatrzymali: <poradzi sobie>. Następnie oskarżony, dosłownie mówiąc, przeczołgał się przez całą salę do przodu. Wyglądało to strasznie”

powiedział wolontariusz, na którego powołał się portal „Gazety Wyborczej”.

Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych Piotr Schab poinformował media, że rozpoczęło się już postępowanie dyscyplinarne przeciw sędzi, która zachowała się tak bezdusznie. Jak podało TVP Info, Joanna K. usłyszała zarzut „uchybienia godności urzędu”. Ten sam postawiono również sędzi Agnieszce S., która jako członek składu orzekającego w sprawie przeciwko niepełnosprawnemu nie podjęła żadnych działań w celu przeciwdziałania poniżającemu traktowaniu oskarżonego przez przewodniczącą.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte