Pozowali na zbrodniarzy

Zastępca Naczelnego

Grafika za TV Biełsat

Policjanci (milicjanci – przyp. aut.) z Rostowa nad Donem zorganizowali sesję fotograficzną, podczas której pozowali w mundurach NKWD – poinformowało Polskie Radio, powołując się na Radio Echo Moskwy.

Zatytułowana „Potomkowie bohaterów” sesja została poświęcona zbliżającej się 74. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami.

Jak podało moskiewskie, internauci krytykujący tę akcję przypominają o zbrodniczej działalności NKWD.

To nie pierwszy w Rosji przypadek gloryfikacji radzieckich struktur bezpieczeństwa, których funkcjonariusze mają na rękach krew milionów ofiar, w tym setek tysięcy Polaków. W 2017 roku, w setną rocznicę powstania radzieckiej bezpieki, w Moskwie prezentowana była wystawa poświęcona działalności tej organizacji, a szef FSB Aleksandr Bortnikow wywołał skandal próbując usprawiedliwiać zbrodnie NKWD”

– czytamy na stronie internetowej Polskiego Radia.

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte