Jaki atakuje Majchrowskiego za LGBT+

Zastępca Naczelnego

Kandydujący do Parlamentu Europejskiego z 3. miejsca na liście Zjednoczonej Prawicy w Okręgu Małopolsko-Świętokrzyskim wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki zwrócił się do prezydenta Krakowa profesora Jacka Majchrowskiego o wycofanie się „z twierdzeń o przyjęciu karty LGBT+ w Krakowie i towarzyszącej jej ideologii” – poinformował portal LoveKraków.

W przesłanym do włodarza podwawelskiego grodu liście Jaki stwierdził, że z niepokojem przyjął deklaracje krakowskich urzędników dotyczących przyjęcia tej karty. Nie podoba mu się również, iż pracownicy magistratu biorą udział w „eventach promujących ideologie podważającą tradycyjną rolę i znaczenie rodziny pojmowanej jako związek kobiety i mężczyzny”.

Mówię w imieniu wielu osób, które prosiły mnie na spotkaniach w Krakowie, aby twardo przeciwstawiać się nachalnej afirmacji środowisk jawnie występujących przeciwko najważniejszym dla nas wartościom i świętej wierze. Uważam, że dialog, o którym wspominał Pan w swoich wypowiedziach, w słowach pana zastępcy przyjął formę jednostronnej, jawnej promocji i afirmacji dla środowisk progresywnej lewicy i LGBT”

– napisał Jaki.

Polityk ZP chce, żeby prezydent zajął jednoznaczną pozycję „w kwestii obrony rodziny, wiary i chrześcijańskich tradycji”, a jego milczenie w tej kwestii „będzie odebrane jako przyzwolenie i zielone światło dla dalszych działań promujących agresywne środowiska LGBT”.

To jakieś nieporozumienie. W Krakowie na razie nie ma takiego tematu. A to, że dyskutujemy jest chyba oczywistością. Tak samo jest w całym kraju

– skomentowała ten list rzeczniczka prasowa prezydenta Majchrowskiego Monika Chylaszek.

Podkreśliła, że jej zwierzchnik stoi na stanowisku, iż równość obywateli nie podlega żadnej dyskusji.

Mamy kartę dużej rodziny, wspieramy opiekunów osób niepełnosprawnych. Nie można powiedzieć, że Kraków nie dba o rodziny”

– stwierdziła Chylaszek.

 

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte