Zwrotne flaszki

Zastępca Naczelnego

W Krakowie zainstalowano automat do skupowania plastikowych butelek, który za każdą wrzuconą flaszkę oddaje losowo 10 lub 20 groszy – poinformowało Radio Kraków. Urządzenie postawiono w budynku Urzędu Miasta przy alei Powstania Warszawskiego. Na początek będzie w stanie „odkupić” 10 tysięcy butelek.

Bardzo prosta idea: podchodzimy do automatu, wrzucamy butelkę, odbieramy pieniądze. Jeżeli to rzeczywiście wejdzie w życie, kaucje pobierane w sklepach za butelkę tu będziemy mogli odzyskać. Chodzi o to, by flaszka trafiła do odpowiedniego pojemnika”

– powiedział krakowskiej rozgłośni pomysłodawca akcji radny miejski Łukasz Wantuch.

Butelki muszą być puste, posiadać kod kreskowy i nie być zgniecione. Radny Wantuch liczy, że w ten sposób uda się wprowadzić ekologiczną rewolucję, a kaucja 10 groszy za butelkę zacznie obowiązywać w całej Polsce”

– czytamy na stronie internetowej Radia Kraków.

Pomysł spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem mieszkańców podwawelskiego grodu, którzy słyną z zamiłowania do oszczędności.

 

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

 

Na foto: Łukasz Wantuch – za bip.krakow.pl

Komentarze są zamknięte