Rondo im. Janusza Kuliga

Zastępca Naczelnego

Fot. za Wikipedia

W podkrakowskim Gdowie nadano zbudowanemu kilka miesięcy temu na drodze wojewódzkiej 966 rondu imię Janusza Kuliga.

Z taką inicjatywą wystąpiło Radio Kraków argumentując, że pochodzący z pobliskiego Łapanowa trzykrotny mistrz Polski, wicemistrz Europy, dwukrotny mistrz Europy Centralnej i mistrz Słowacji w rajdach samochodowych zasłużył sobie na takie wyróżnienie.

Był skromny i lubiany. Niestety, tę piękną karierę przerwał tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Rzezawie w 2004 roku.  Mimo  upływu lat Janusz wciąż ma miejsce w sercach swoich fanów, dlatego postanowiliśmy zadbać o to, by powstało rondo jego imienia”

– czytamy na stronie RK.

Starania krakowskiej rozgłośni powiodły się i Rada Gminy jednogłośnie podjęła uchwałę w tej sprawie. Podczas uroczystości nadania imienia rondu powoli przejechali przez nie wszyscy kierowcy uczestniczący w Rajdzie Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, który rozgrywany jest w okolicach Gdowa oraz Łapanowa. W tej drugiej miejscowości patron ronda został pochowany.

 

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte