Tyłem przez granicę

Zastępca Naczelnego

Fot. Nadbużański OGP

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w okolicach Siedlisk 31-letniego Ukraińca, który granicę z Polską pokonywał nie dość, że w niedozwolonym miejscu, to w dodatku tyłem, aby zmylić strażników – poinformowała „Rzeczpospolita”.

Ślady pozostawione w ten sposób miały wskazywać, że odbywał drogę w odwrotnym kierunku – z Polski na Ukrainę. Kontrola wykazała, że kilka godzin wcześniej Ukrainiec nie został wpuszczony do Polski na przejściu granicznym w Medyce. Wpis w jego paszporcie tłumaczył zawrócenie go z granicy brakiem wymaganych na pobyt środków finansowych”

– czytamy w gazecie.

Ukrainiec przyznał się do nielegalnego przekroczenia granicy wyjaśniając funkcjonariuszom Straży Granicznej, że planował dostać się przez Polskę do Niemiec, gdzie zamierzał podjąć pracę.

W ramach umowy readmisyjnej został przekazany ukraińskim pogranicznikom i otrzymał zakaz wjazdu do strefy Schengen na 3 lata”

– napisała „Rzeczpospolita”.

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte