Kiedy katechizować?

Zastępca Naczelnego

Urząd Miasta w Krakowie

Przewagą zaledwie jednego głosu Rada Miasta Krakowa przyjęła uchwałę kierunkową, w której zapisano postulat, żeby lekcje religii w szkołach odbywały się na pierwszej lub na ostatniej lekcji – poinformowało Radio Kraków.

W toku burzliwej dyskusji Michał Drewnicki z Prawa i Sprawiedliwości tłumaczył, że radni nie powinni dyktować dyrekcjom, jak mają układać plan lekcji.

Próba narzucenia pewnej woli dyrektorom szkół, rodzicom i radom pedagogicznym przez niektórych radnych jest moim zdaniem zła z moralnego punktu widzenia”

– powiedział (cytaty za RK).

Aleksander Miszalski z Platformy Obywatelskiej zaprzeczył, jakoby uchwała stanowiła włączanie się RMK w wojnę ideologiczną.

To szacunek dla sporej grupy ludzi, którzy na lekcje religii chodzić nie chcą. Organizowanie ich na pierwszej lub ostatniej lekcji jest ułatwieniem dla dzieci, które nie uczestniczą w tych zajęciach” 

– argumentował.

Z danych Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa wynika, że blisko 20 procent uczniów samorządowych szkół w Krakowie nie uczęszcza na katechezę.

 

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte