„Na wizytatora z kurii”

Zastępca Naczelnego

Dopiero co opisałem nową metodę okradania naiwnych starszych ludzi „na prokuratora”, a już muszę poinformować – za portalem internetowym „Gościa Niedzielnego” – o kolejnym, równie oryginalnym złodziejskim pomyśle.

„Komisariat Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży, do której doszło na plebanii parafii w Leńczach. Mężczyzna podający się za wizytatora kurii wszedł na plebanię pod nieobecność proboszcza i ukradł pieniądze. Podejmował próby kradzieży również w innych podkrakowskich parafiach”

– czytamy na stronie www.gosc.pl.

Udało mu się jeszcze obrabować plebanię w Podstolicach, w Przytkowicach i Stanisławiu Górnym nie został natomiast wpuszczony na teren parafii

Policja apeluje o ostrożność do księży i do świeckich pracowników oraz o to, aby nie wpuszczać na plebanię nieznanych osób.

Prosimy o zgłaszanie prób kradzieży do najbliższego komisariatu. Informacje pomogą w ustaleniu sprawcy”

– powiedziała dziennikarce „GN” rzeczniczka Komendy Powiatowej w Wadowicach młodsza inspektor Agnieszka Petek.

 

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.