Czy prezydent Krakowa odwoła się w sprawie „aktu zgonu politycznego”?

Zastępca Naczelnego

Fot. za Wikipedia.pl

W czerwcu 2017 roku Młodzież Wszechpolska wystawiła takie dokumenty jedenastu prezydentom największych polskich miast, m.in. Warszawy, Gdańska, Krakowa, Łodzi, Poznania, Wrocławia za podpisanie przez nich deklaracji o współdziałaniu miast Unii Metropolii Polskich w dziedzinie migracji, multikulturalizm i głupotę. W graficznej formie przypominają one prawdziwe akty zgonu.

„Śp. Paweł Adamowicz zaskarżył Młodzież Wszechpolską, jednak gdańska prokuratura nie doszukała się czynu zabronionego. Kilka dni przed śmiercią prezydent Gdańska napisał post na swoim Facebooku, że nie rozumie tej decyzji i wykorzysta wszystkie narzędzia prawne, by działania organizacji zostały ocenione negatywnie”

– czytamy na stronie www.krknews.pl

Część samorządowców chce zaskarżyć tę decyzję. Głośno mówi o tym prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, który uważa, że powinien tak postąpić z szacunku dla zamordowanego prezydenta Gdańska. Prawdopodobnie dołączą do niego była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz obecni włodarze Białegostoku – Tadeusz Truskolaski, Lublina – Krzysztof Żuk, Łodzi – Hanna Zdanowska.

KrkNews zapytał rzeczniczkę prezydenta Krakowa profesora Jacka Majchrowskiego, który też dostał „akt politycznego zgonu”, czy podpisze się pod odwołaniem. Monika Chylaszek odpowiedziała, że jej szef był oburzony otrzymaniem tego dokumentu, ale uznał, iż lepiej nie nagłaśniać sprawy, ponieważ dla Młodzieży Wszechpolskiej byłaby to rozgłos, na który ona właśnie liczy.

– Teraz jednak przyznaje, że może warto byłoby dołączyć do tego grona i potraktować sprawę poważniej. Wtedy traktował to czysto medialnie, jako element bardzo brutalnego zwracania uwagi na swoje poglądy. W tej chwili nie jest jednak stroną w postępowaniu – powiedziała portalowi.

 

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte