„Wiecznie żywi”?

Zastępca Naczelnego

Fot. NGO Bielsko-Biała

Były prezydent Jacek Krywult, który obecnie jest wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej posiada własny gabinet i indywidualny numer służbowy – podał portal bielsko.biala.pl. Tymczasem … prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf również skarży się na komfort pracy sędziów z SN. Ogólnie za mało i za ciasno …

Małgorzata Gersdorf pytana w tym tygodniu, czy dla sędziów nowych izb zostały przewidziane stanowiska pracy w gmachu Sądu Najwyższego, stwierdziła:

Niewątpliwie projektodawca nie pochylił się nad tym, że trzeba znaleźć jakieś miejsce do pracy dla sędziów dwóch nowych izb. Szczególnie dla Izby Dyscyplinarnej, która jest tak jakby sądem w sądzie i ma nie tylko sędziów asystentów, ale też wielu innych pracowników administracji”.  Jej zdaniem, sytuacja z miejscami do pracy w SN jest „bardzo niekomfortowa”. Jak twierdzi, w tej kwestii „następuje dezintegracja Sądu Najwyższego”.

Były prezydent Bielska – Białej Jacek Krywult nie poddał się weryfikacji wyborców w ostatnich wyborach prezydenta miasta. Ale z zacisza gabinetu rezygnować nie chce! Wydaje się nawet, że pomieszczenie dla Krywulta było elementem żądań jego ugrupowania w targach koalicyjnych …

„Na stronie Rady Miejskiej Bielska-Białej w zakładce poświęconej przewodniczącemu i jego zastępcom numer telefonu widnieje tylko przy dwóch nazwiskach – Janusza Okrzesika i Jacka Krywulta. W przypadku przewodniczącego rady numer telefonu kieruje do Biura Rady Miejskiej, ale drugi już nie. Sprawę zauważyli Czytelnicy, którzy nie kryli zdziwienia z powodu ich zdaniem uprzywilejowania b. prezydenta. Zapytaliśmy o szczegóły w Ratuszu.

– Zastępcy przewodniczącego zawsze mieli do dyspozycji oddzielne pomieszczenie w Urzędzie Miejskim. Ze względu jednak na to, że do tej pory funkcjonowało dwóch zastępców, a teraz ich liczba zwiększyła się do trzech, przydzielony został im dodatkowy pokój. Mają więc do dyspozycji dwa pomieszczenia – tłumaczy Tomasz Ficoń, rzecznik bielskiego magistratu”

informuje portal bielsko.biala.pl.

 

Zatem, na naszych oczach, urzędnicy zajmują się nie sprawami obywateli … a walką o swój komfort i własne zaciszne gabinety. To żenujące, gdy jest tak wiele do zrobienia! Była prezes SN stała si znów obecną, a Jacek Krywult był i jest. Tacy „wiecznie żywi”?

 

Monika Socha – Czyż

Komentarze są zamknięte