Nowy hit wydawniczy autorstwa Rajmunda Pollaka!

Zastępca Naczelnego

Rajmund Pollak, fot. NGO

Mamy przyjemność zaprosić do Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej w dniu 16.01.2019 r. o godz. 16.oo na promocję najnowszej powieści Rajmunda Pollaka, pt. „Capo z licencją. Cena odwagi cywilnej”!

Fragment recenzji tej książki jednego z ważniejszych liderów NSZZ „Solidarność” w FSM/Fiat i b. radnego Sejmiku Województwa Śląskiego Rajmunda Pollaka autorstwa Magdaleny Słoniowskiej:

 
Okres od „festiwalu Solidarności” przez lata stanu wojennego, transformacji ustrojowej do czasu obecnego nie został wszechstronnie ani nawet pobieżnie opisany w naszej literaturze pięknej. A przecież był to czas o tak wielkiej doniosłości dla Polski, że teoretycznie można by się spodziewać zalewu publikacji na temat różnych aspektów minionych trzydziestu kilku lat, prezentowanych z wielu punktów widzenia, których w naszym społeczeństwie przecież nie brakuje. Powieścią, która pomaga zapełnić tę lukę, jest Capo z licencją. Cena odwagi cywilnej Rajmunda Pollaka, wydana przez Editions Spotkania w listopadzie bieżącego roku.

Kanwą utworu stała się historia sprzedaży Polakom przez koncern Fiat licencji na ciquecento, a następnie zakupienia przez Włochów Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej. Historię rokowań, ich szczegółowy przebieg czyta się jak kryminał. Śledzimy przebieg rozmów, zachowanie postaci reprezentujących obie strony rokowań, niekompetencję, beztroskę, cynizm i brak kultury przedstawicieli strony polskiej, przebiegłość Włochów, górujących wiedzą i doświadczeniem nad polskimi aparatczykami partyjnymi występującymi w nieswojej roli specjalistów od negocjacji biznesowych. Krok po kroku odbywa się przejmowanie fabryki przez włoską firmę, czemu nie można przyglądać się bez emocji. Nie tylko dlatego, że zostało to zajmująco przedstawione, ale przede wszystkim z tego powodu, że są to wydarzenia prawdziwe. Książka powstała na podstawie rzeczywistych wydarzeń, a pod postaciami jej bohaterów są ukryci ich uczestnicy”.

Redakcja NGO serdecznie zaprasza wszystkich Czytelników na spotkanie z autorem. Szykuje się nowa odsłona afery …

 

Monika Socha – Czyż

Komentarze są zamknięte